Defne Yaprağı Şampuanı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Defne Yaprağı Şampuanı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Defne yaprağı şampuanı, Genelde Akdeniz bölgesinde yetişen bir ağaçtır defne. Bu ağacın yapraklarında ihtiva ettiği yağ bazı hastalıkların mucizevi bir şekilde tedavisinde kullanılmaktadır. Defne yaprakları saf zeytinyağı içine konulup bekletilerek defne yağı elde edilir. Bu yağ nelere yarar derseniz; egzama, kas spazmı, yanık ve diğer cilt problemlerine karşı oldukça etkili biçimde kullanılabilir. Ayrıca defne saç derisine uygulandığında saç tellerini ve kökü besler, saç cildini ölü ve eski hücre, kir ve yağdan arındırır ve saça ve cilde güzel bir parlaklık katar. Ayrıca defne yağı ile cilde masaj yaparsanız kırışıklıkların açılıp azaldığını, cildi yumuşattığını ve iyi derecede nemlendirdiğini görürsünüz.

Defne yaprağı şampuanı, genetik ya da farklı sebeplerden ortaya çıkan saç dökülmelerine karşı oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Geriye gidersek mitolojik çağlardan bu yana defne güzelliğin sembolü olarak adledilmiştir. Eski dönemlerden beri defne saç ve cilt güzelliği için mucizevi bir bitki olarak kullanılmıştır. Defne yaprağı şampuanı, saç dibinde bulunan kökleri ve saç hücrelerini besleyerek saç tellerinin dayanıklılığını arttırmasına yardımcı olur ve ayrıca saçların kısa bir sürede uzamasını sağlar. Özellikle kuru ve aşırı yağlı saçlara veya cilde sahip kişilerde sıklıkla görülen kepeklenme olaylarını engellediği gibi tekrar oluşmasının da önüne geçer.


Defne yaprağı şampuanı faydaları nelerdir?

  • Saç cildine bir mantar türünün neden olduğu kepeklenme şikâyetini defne yaprağının ihtiva ettiği antiseptik özellikler sayesinde yok eder, bakterileri ciltten uzaklaşmasını sağlar,
  • Saçın dibindeki gözenekleri açıp temizleyerek cildin daha iyi nefes almasını sağlar,
  • Saç cildi altında bulunan yağ bezleri bir süre sonra sebum biriktirir. Defne yaprağı şampuanı bu üretim miktarını dengeler, böylece saç derisinde meydana gelen yağlanmayı geciktirir.
  • Defne yaprağı şampuanı içinde ihtiva ettiği E vitamini ve mineraller sayesinde saçın sağlık durumunu olumlu yönde etkiler,
  • Saçları kökten uca olmak üzere saçın tüm hücrelerini besler.
  • Saç gövdesini korumakla görevli olan ketükül yapısını daha da sağlamlaştırarak, saçların olumsuz etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar,
  • İstenmeyen, kötü görüntüye sebep olan saç uçlarında oluşan kırıkları onarmaya yardımcı olur,
  • Özellikle İnce saç tellerine sahip olanlar için faydalı olan bu şampuan saçı besleyerek daha dolgun ve hacimli bir görüntüye kavuşturur.
  • Kuru saçlarda görünen mat görünümü ortadan kaldırır, saçlara doğal bir ışıltı katar,
  • Stres, tramva ya da genetik sebeplerden kaynaklanan aşırı saç dökülmesine karşı koyar, saç köklerini besleyerek saçların ciltten kolaylıkla kopmasını önler.

Defne Yaprağı Şampuanı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ete Balığa Defne Yaprağı

Ete Balığa Defne Yaprağı

Haber Bülteni